Resultat – Ungdomsserien 20170518

2017-05-18
A (4 / 4) Tid Efter
1. Tord Hultberg SOK Viljan 51:56
  4:47 (4:47) 3:11 (7:58) 1:26 (9:24) 3:16 (12:40) 2:14 (14:54) 3:05 (17:59)
  7:26 (25:25) 5:09 (30:34) 3:03 (33:37) 1:00 (34:37) 2:14 (36:51) 4:34 (41:25)
  6:47 (48:12) 1:22 (49:34) 1:48 (51:22) 0:34 (51:56)
2. Erik Karlsson OK Ravinen 52:05 +0:09
  4:46 (4:46) 3:46 (8:32) 1:32 (10:04) 3:13 (13:17) 2:06 (15:23) 5:56 (21:19)
  4:22 (25:41) 4:23 (30:04) 2:46 (32:50) 0:51 (33:41) 2:11 (35:52) 5:11 (41:03)
  7:04 (48:07) 1:26 (49:33) 2:00 (51:33) 0:32 (52:05)
3. Urban Billing Hultsfreds OK 1:02:53 +10:57
  5:38 (5:38) 4:18 (9:56) 1:53 (11:49) 3:41 (15:30) 2:40 (18:10) 6:29 (24:39)
  5:07 (29:46) 4:56 (34:42) 4:25 (39:07) 1:04 (40:11) 4:39 (44:50) 5:42 (50:32)
  7:13 (57:45) 2:16 (1:00:01) 2:18 (1:02:19) 0:34 (1:02:53)
4. Johan Andersson Hultsfreds OK 1:03:28 +11:32
  6:47 (6:47) 3:33 (10:20) 1:54 (12:14) 4:03 (16:17) 3:16 (19:33) 5:07 (24:40)
  4:37 (29:17) 5:44 (35:01) 3:38 (38:39) 2:44 (41:23) 3:07 (44:30) 5:23 (49:53)
  8:18 (58:11) 2:03 (1:00:14) 2:37 (1:02:51) 0:37 (1:03:28)
B (7 / 7) Tid Efter
1. Göran Svensson SOK Viljan 39:07
  5:59 (5:59) 3:51 (9:50) 3:27 (13:17) 1:11 (14:28) 2:31 (16:59) 3:53 (20:52)
  2:08 (23:00) 5:04 (28:04) 3:44 (31:48) 2:15 (34:03) 1:28 (35:31) 2:32 (38:03)
  1:04 (39:07)
2. Johan Eveborn SOK Viljan 44:30 +5:23
  6:13 (6:13) 4:07 (10:20) 3:19 (13:39) 1:50 (15:29) 4:08 (19:37) 3:20 (22:57)
  2:02 (24:59) 5:06 (30:05) 6:04 (36:09) 2:43 (38:52) 1:51 (40:43) 2:57 (43:40)
  0:50 (44:30)
3. Mattias Olsson SOK Viljan 48:59 +9:52
  10:52 (10:52) 4:04 (14:56) 3:48 (18:44) 1:14 (19:58) 2:41 (22:39) 4:32 (27:11)
  3:38 (30:49) 5:30 (36:19) 4:31 (40:50) 2:29 (43:19) 2:00 (45:19) 2:48 (48:07)
  0:52 (48:59)
4. Andreas Gabrielsson SOK Viljan 55:17 +16:10
  7:39 (7:39) 4:25 (12:04) 5:45 (17:49) 1:22 (19:11) 3:46 (22:57) 5:25 (28:22)
  2:43 (31:05) 7:06 (38:11) 5:10 (43:21) 2:53 (46:14) 5:17 (51:31) 2:45 (54:16)
  1:01 (55:17)
5. Daniel Axelsson Målilla OK 59:48 +20:41
  7:07 (7:07) 6:03 (13:10) 3:48 (16:58) 2:10 (19:08) 3:43 (22:51) 3:58 (26:49)
  2:08 (28:57) 5:13 (34:10) 4:48 (38:58) 2:41 (41:39) 4:21 (46:00) 13:01 (59:01)
  0:47 (59:48)
6. Carola Billing Hultsfreds OK 1:04:47 +25:40
  9:07 (9:07) 6:28 (15:35) 7:37 (23:12) 1:28 (24:40) 3:55 (28:35) 4:22 (32:57)
  3:53 (36:50) 8:47 (45:37) 8:07 (53:44) 3:25 (57:09) 2:41 (59:50) 3:50 (1:03:40)
  1:07 (1:04:47)
7. Göran Jonsson SOK Viljan 1:33:37 +54:30
  16:21 (16:21) 4:45 (21:06) 15:04 (36:10) 2:10 (38:20) 4:41 (43:01) 4:47 (47:48)
  14:41 (1:02:29) 10:40 (1:13:09) 5:40 (1:18:49) 4:24 (1:23:13) 4:16 (1:27:29) 4:54 (1:32:23)
  1:14 (1:33:37)
C (7 / 7) Tid Efter
1. Tony Lövdahl SOK Viljan 27:38
  2:49 (2:49) 3:10 (5:59) 3:08 (9:07) 1:56 (11:03) 1:27 (12:30) 2:29 (14:59)
  5:20 (20:19) 2:28 (22:47) 1:23 (24:10) 2:24 (26:34) 1:04 (27:38)
2. Martina Sturek SOK Viljan 44:14 +16:36
  3:39 (3:39) 4:43 (8:22) 5:30 (13:52) 3:38 (17:30) 2:13 (19:43) 7:24 (27:07)
  5:42 (32:49) 2:23 (35:12) 4:30 (39:42) 3:29 (43:11) 1:03 (44:14)
3. Torbjörn Svensson Vimmerby OK 44:46 +17:08
  4:43 (4:43) 4:28 (9:11) 4:56 (14:07) 3:43 (17:50) 1:59 (19:49) 4:09 (23:58)
  5:38 (29:36) 2:42 (32:18) 8:11 (40:29) 3:00 (43:29) 1:17 (44:46)
4. Leif Axelsson Målilla OK 47:55 +20:17
  4:43 (4:43) 5:16 (9:59) 5:13 (15:12) 3:10 (18:22) 2:11 (20:33) 3:33 (24:06)
  12:44 (36:50) 3:04 (39:54) 3:00 (42:54) 4:00 (46:54) 1:01 (47:55)
5. Ingemar Lennartsson SOK Viljan 56:00 +28:22
  5:24 (5:24) 7:20 (12:44) 7:13 (19:57) 4:45 (24:42) 3:01 (27:43) 4:26 (32:09)
  9:14 (41:23) 3:33 (44:56) 3:49 (48:45) 5:13 (53:58) 2:02 (56:00)
6. Maderlene Erladsson SOK Viljan 1:00:13 +32:35
  5:53 (5:53) 6:12 (12:05) 7:34 (19:39) 3:37 (23:16) 2:36 (25:52) 5:34 (31:26)
  14:10 (45:36) 3:58 (49:34) 5:06 (54:40) 4:24 (59:04) 1:09 (1:00:13)
  David Bergqvist SOK Viljan Felst.
  5:28 (5:28) 23:38 (29:06) 5:59 (35:05) 2:30 (37:35) 4:28 (42:03) 3:46 (45:49)
  19:07 (1:04:56) – (–) – (–) – (–) – (1:10:55)
Inskolning (7 / 7) Tid Efter
1. Vilgot Tyrberg SOK Viljan 22:40
  1:35 (1:35) 6:03 (7:38) 2:54 (10:32) 5:18 (15:50) 1:56 (17:46) 0:51 (18:37)
  3:08 (21:45) 0:55 (22:40)
2. Jona Axelsson SOK Viljan 23:42 +1:02
  1:50 (1:50) 5:29 (7:19) 4:03 (11:22) 5:05 (16:27) 2:04 (18:31) 0:40 (19:11)
  3:48 (22:59) 0:43 (23:42)
3. Ester Löfqvist med hjälp SOK Viljan 29:43 +7:03
  2:29 (2:29) 4:45 (7:14) 3:50 (11:04) 7:23 (18:27) 4:20 (22:47) 1:45 (24:32)
  4:32 (29:04) 0:39 (29:43)
4. Alfred Tyrberg SOK Viljan 31:54 +9:14
  1:51 (1:51) 3:43 (5:34) 14:12 (19:46) 5:28 (25:14) 2:25 (27:39) 0:19 (27:58)
  3:17 (31:15) 0:39 (31:54)
5. Lukas Tvingsjö SOK Viljan 37:23 +14:43
  1:44 (1:44) 13:20 (15:04) 11:28 (26:32) 4:20 (30:52) 1:55 (32:47) 0:45 (33:32)
  3:23 (36:55) 0:28 (37:23)
6. Ida Axelsson SOK Viljan 12:03:19 +700:39
  – (11:36:05) 5:23 (11:41:28) 3:36 (11:45:04) 8:19 (11:53:23) 3:25 (11:56:48) 1:30 (11:58:18)
  4:14 (12:02:32) 0:47 (12:03:19)
  Felicia Tao Gustavsson med hjälp Vimmerby OK Felst.
  3:41 (3:41) 22:29 (26:10) 23:26 (49:36) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (1:23:10)
D10 (7 / 7) Tid Efter
1. Amalia Erlandsson SOK Viljan 38:58
  2:31 (2:31) 4:31 (7:02) 2:28 (9:30) 4:30 (14:00) 6:44 (20:44) 5:07 (25:51)
  2:56 (28:47) 1:19 (30:06) 5:25 (35:31) 1:46 (37:17) 1:41 (38:58)
2. Hanna Axelsson med hjälp Målilla OK 48:44 +9:46
  2:51 (2:51) 4:45 (7:36) 2:57 (10:33) 4:48 (15:21) 13:08 (28:29) 4:50 (33:19)
  6:14 (39:33) 1:36 (41:09) 3:18 (44:27) 2:30 (46:57) 1:47 (48:44)
3. Sanna Sigvardsson med hjälp Målilla OK 49:33 +10:35
  4:50 (4:50) 8:07 (12:57) 3:50 (16:47) 5:30 (22:17) 6:56 (29:13) 6:10 (35:23)
  4:55 (40:18) 1:45 (42:03) 3:16 (45:19) 2:23 (47:42) 1:51 (49:33)
4. Sofia Tao Gustavsson Vimmerby OK 52:11 +13:13
  2:53 (2:53) 10:34 (13:27) 1:36 (15:03) 14:05 (29:08) 4:50 (33:58) 5:06 (39:04)
  2:52 (41:56) 1:26 (43:22) 4:59 (48:21) 1:41 (50:02) 2:09 (52:11)
5. Stina Svensson Vimmerby OK 52:12 +13:14
  3:05 (3:05) 10:31 (13:36) 1:40 (15:16) 14:03 (29:19) 4:41 (34:00) 5:06 (39:06)
  3:03 (42:09) 1:14 (43:23) 5:00 (48:23) 1:46 (50:09) 2:03 (52:12)
6. Jasmine Tao Gustavsson Vimmerby OK 52:26 +13:28
  3:04 (3:04) 10:24 (13:28) 1:47 (15:15) 13:58 (29:13) 4:51 (34:04) 5:10 (39:14)
  2:54 (42:08) 1:27 (43:35) 4:47 (48:22) 1:49 (50:11) 2:15 (52:26)
  Alma Träff med hjälp Målilla OK
  1:56 (1:56) – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
H10 (13 / 13) Tid Efter
1. Filip Hultberg med hjälp SOK Viljan 28:35
  1:48 (1:48) 3:48 (5:36) 1:14 (6:50) 2:22 (9:12) 4:21 (13:33) 4:13 (17:46)
  3:59 (21:45) 0:46 (22:31) 2:32 (25:03) 1:57 (27:00) 1:35 (28:35)
2. Emrik Eveborn SOK Viljan 36:24 +7:49
  3:02 (3:02) 3:47 (6:49) 2:10 (8:59) 2:34 (11:33) 4:59 (16:32) 4:47 (21:19)
  3:54 (25:13) 0:53 (26:06) 4:41 (30:47) 3:31 (34:18) 2:06 (36:24)
3. Jack Åkerberg med hjälp SOK Viljan 40:49 +12:14
  2:25 (2:25) 4:20 (6:45) 3:04 (9:49) 3:46 (13:35) 6:43 (20:18) 6:23 (26:41)
  5:05 (31:46) 2:03 (33:49) 2:57 (36:46) 2:04 (38:50) 1:59 (40:49)
4. Kalle Johansson med hjälp Hultsfreds OK 45:43 +17:08
  3:38 (3:38) 5:17 (8:55) 2:05 (11:00) 4:24 (15:24) 7:23 (22:47) 5:18 (28:05)
  4:35 (32:40) 1:58 (34:38) 4:42 (39:20) 3:11 (42:31) 3:12 (45:43)
5. Linus Willander med hjälp Hultsfreds OK 45:48 +17:13
  3:50 (3:50) 5:07 (8:57) 2:08 (11:05) 4:15 (15:20) 7:28 (22:48) 5:36 (28:24)
  4:20 (32:44) 1:57 (34:41) 4:45 (39:26) 3:11 (42:37) 3:11 (45:48)
6. Tion Gunnarsson med hjälp Vimmerby OK 46:16 +17:41
  2:09 (2:09) 4:26 (6:35) 2:48 (9:23) 5:02 (14:25) 7:24 (21:49) 6:12 (28:01)
  4:00 (32:01) 1:36 (33:37) 6:19 (39:56) 3:52 (43:48) 2:28 (46:16)
7. Olof Nilsson Vimmerby OK 46:28 +17:53
  2:00 (2:00) 4:51 (6:51) 2:51 (9:42) 4:50 (14:32) 7:30 (22:02) 6:25 (28:27)
  3:29 (31:56) 1:27 (33:23) 6:40 (40:03) 4:06 (44:09) 2:19 (46:28)
8. Hugo Assaergård Hultsfreds OK 48:34 +19:59
  3:08 (3:08) 6:54 (10:02) 2:06 (12:08) 3:43 (15:51) 6:21 (22:12) 8:32 (30:44)
  3:15 (33:59) 0:55 (34:54) 6:19 (41:13) 5:33 (46:46) 1:48 (48:34)
9. Vilgot Pernius Målilla OK 48:47 +20:12
  2:56 (2:56) 4:49 (7:45) 2:51 (10:36) 4:38 (15:14) 13:20 (28:34) 4:52 (33:26)
  6:04 (39:30) 1:34 (41:04) 3:19 (44:23) 2:38 (47:01) 1:46 (48:47)
10. Elias Hed Hultsfreds OK 50:38 +22:03
  4:03 (4:03) 7:56 (11:59) 2:03 (14:02) 3:51 (17:53) 6:15 (24:08) 8:35 (32:43)
  3:13 (35:56) 0:55 (36:51) 6:10 (43:01) 5:44 (48:45) 1:53 (50:38)
11. Wille Whalström SOK Viljan 1:03:39 +35:04
  3:32 (3:32) 8:15 (11:47) 3:09 (14:56) 15:49 (30:45) 7:12 (37:57) 6:24 (44:21)
  3:31 (47:52) 1:26 (49:18) 6:34 (55:52) 6:00 (1:01:52) 1:47 (1:03:39)
12. Benjamin Sandin med hjälp Målilla OK 1:08:03 +39:28
  2:45 (2:45) 7:07 (9:52) 4:00 (13:52) 12:48 (26:40) 17:53 (44:33) 5:25 (49:58)
  4:26 (54:24) 1:41 (56:05) 5:55 (1:02:00) 3:09 (1:05:09) 2:54 (1:08:03)
  Pelle Johansson Hultsfreds OK
  3:46 (3:46) 5:13 (8:59) 2:00 (10:59) 4:22 (15:21) 7:19 (22:40) 5:34 (28:14)
  4:19 (32:33) 2:08 (34:41) 4:45 (39:26) 3:00 (42:26) – (–)
D12 (1 / 1) Tid Efter
1. Klara Hultberg SOK Viljan 16:41
  2:10 (2:10) 3:26 (5:36) 3:09 (8:45) 7:56 (16:41) – (16:41)
H12 (5 / 5) Tid Efter
1. Walter Löfqvist SOK Viljan 13:25
  1:43 (1:43) 2:39 (4:22) 3:10 (7:32) 5:53 (13:25) – (13:25)
2. Lukas Bergfors SOK Viljan 15:17 +1:52
  1:34 (1:34) 2:17 (3:51) 3:16 (7:07) 8:10 (15:17) – (15:17)
3. Emil Kreutner SOK Viljan 15:22 +1:57
  1:43 (1:43) 2:39 (4:22) 3:34 (7:56) 7:26 (15:22) – (15:22)
4. Casper Svensson SOK Viljan 17:30 +4:05
  2:23 (2:23) 3:17 (5:40) 3:21 (9:01) 8:29 (17:30) – (17:30)
5. Linus Hansson med hjälp SOK Viljan 23:39 +10:14
  2:23 (2:23) 4:00 (6:23) 6:11 (12:34) 11:05 (23:39) – (23:39)
D14 (2 / 2) Tid Efter
1. Vendela Sturek SOK Viljan 40:04
  1:41 (1:41) 2:16 (3:57) 3:29 (7:26) 1:25 (8:51) 3:46 (12:37) 3:29 (16:06)
  5:32 (21:38) 5:16 (26:54) 4:37 (31:31) 4:18 (35:49) 3:12 (39:01) 1:03 (40:04)
2. Stina Lind SOK Viljan 46:46 +6:42
  2:05 (2:05) 3:02 (5:07) 4:18 (9:25) 1:16 (10:41) 5:10 (15:51) 4:38 (20:29)
  6:58 (27:27) 3:48 (31:15) 4:34 (35:49) 4:51 (40:40) 5:10 (45:50) 0:56 (46:46)
H14 (6 / 6) Tid Efter
1. Theo Lövdahl SOK Viljan 40:07
  1:56 (1:56) 2:08 (4:04) 3:36 (7:40) 1:29 (9:09) 4:09 (13:18) 3:40 (16:58)
  5:56 (22:54) 4:10 (27:04) 6:42 (33:46) 2:26 (36:12) 2:46 (38:58) 1:09 (40:07)
2. Olle Erlandsson SOK Viljan 41:05 +0:58
  2:10 (2:10) 1:46 (3:56) 4:02 (7:58) 1:16 (9:14) 4:35 (13:49) 3:01 (16:50)
  7:17 (24:07) 4:13 (28:20) 6:04 (34:24) 3:21 (37:45) 2:29 (40:14) 0:51 (41:05)
3. Gustav Eveborn SOK Viljan 55:51 +15:44
  2:26 (2:26) 5:26 (7:52) 6:09 (14:01) 1:47 (15:48) 6:28 (22:16) 5:09 (27:25)
  12:40 (40:05) 4:41 (44:46) 4:54 (49:40) 2:24 (52:04) 2:43 (54:47) 1:04 (55:51)
4. Johan Hansson SOK Viljan 56:49 +16:42
  3:18 (3:18) 5:04 (8:22) 7:36 (15:58) 1:38 (17:36) 6:01 (23:37) 5:10 (28:47)
  6:45 (35:32) 8:21 (43:53) 5:59 (49:52) 3:10 (53:02) 2:38 (55:40) 1:09 (56:49)
5. Niklas Hillström Vimmerby OK 1:02:35 +22:28
  5:56 (5:56) 3:43 (9:39) 9:53 (19:32) 1:31 (21:03) 4:49 (25:52) 4:27 (30:19)
  5:10 (35:29) 8:01 (43:30) 5:33 (49:03) 4:32 (53:35) 7:58 (1:01:33) 1:02 (1:02:35)
  Emil Wahlström SOK Viljan Felst.
  2:17 (2:17) 2:08 (4:25) 7:59 (12:24) 1:31 (13:55) 6:26 (20:21) 4:05 (24:26)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–) – (1:10:12)
D16 (2 / 2) Tid Efter
1. Elin Rindstig SOK Viljan 46:40
  1:59 (1:59) 7:44 (9:43) 3:59 (13:42) 4:55 (18:37) 1:12 (19:49) 3:05 (22:54)
  3:33 (26:27) 3:09 (29:36) 2:35 (32:11) 1:36 (33:47) 4:13 (38:00) 2:09 (40:09)
  2:24 (42:33) 3:02 (45:35) 1:05 (46:40)
2. Tuva Lövdahl SOK Viljan 1:03:29 +16:49
  1:42 (1:42) 16:02 (17:44) 5:05 (22:49) 5:08 (27:57) 1:18 (29:15) 3:17 (32:32)
  3:57 (36:29) 4:28 (40:57) 4:10 (45:07) 1:41 (46:48) 6:37 (53:25) 2:18 (55:43)
  2:51 (58:34) 3:46 (1:02:20) 1:09 (1:03:29)
H16 (1 / 1) Tid Efter
1. Gustav Nilsson Vimmerby OK 58:22
  2:25 (2:25) 9:10 (11:35) 7:06 (18:41) 4:14 (22:55) 1:33 (24:28) 3:26 (27:54)
  4:25 (32:19) 3:34 (35:53) 3:07 (39:00) 2:23 (41:23) 6:50 (48:13) 2:13 (50:26)
  3:36 (54:02) 3:25 (57:27) 0:55 (58:22)

Skapad av MeOS 3.2 U1.491: 2017-05-18 22:43:23