Ungdomsserien 2009 05 14 HOKfr 2009-05-15 14:30
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (4)       4860 m                      

    1          Hampus Billing            93 Målilla OK                   47:29          
    2          Martin Lindström             SOK Viljan                   48:13          
    3          Jonny Andersson              Målilla OK                   54:07          
    4          Josef Svalbring           94 Målilla OK                   56:38          



H14  (7)       3670 m                      

    1          Robin Emanuelsson         95 Målilla OK                   36:34          
    2          Herman Billing            96 Målilla OK                   41:41          
    3          Oliver Skullman              Målilla OK                 1:02:24          
    4          Ricky Segerlund           95 SOK Viljan                 1:03:18          
    5          Robert Billing               Hultsfreds OK              1:07:14          
    6          Alfred Liljenrud          96 Målilla OK                 1:13:42          

               Philip Ekeräng            92 SOK Viljan                Ej godk.          



H12  (5)       2470 m                      

    1          Benjamin Sturek              SOK Viljan                   30:07          
    2          Filip Jönsson             98 Vimmerby OK                  32:01          
    3          Felix Boyesson m hj.         Hultsfreds OK                34:37          

               Oskar Lind                97 SOK Viljan                Ej godk.          
               Richard Karlsson          97 Målilla OK                Ej godk.          



H10  (17)      2090 m                      

    1          Anton Olivesson              Vimmerby OK                  14:50          
    2          Lukas Örnros                 Hultsfreds OK                15:45          
    3          Linus Nilsson                SOK Viljan                   15:47          
    4          Einar Karlsson            89 Vimmerby OK                  17:19          
    5          Erik Ekeräng                 SOK Viljan                   19:19          
    6          Emil Nilsson par             Hässleby SOK                 22:04          
    7          Ivan Bylund par              Hässleby SOK                 22:05          
    8          Alexander Josefsson m h      Vimmerby OK                  22:26          
    9          Erik Erlandsson              Vimmerby OK                  23:01          
   10          Axel Lijenrud m hj           Målilla OK                   24:19          
   11          Filip Johansson              SOK Viljan                   24:51          
   12          Gustaf Nilsson m hj.         Vimmerby OK                  26:32          
   13          Gustav Olausson m hj      03 Målilla OK                   27:04          
   14          Pelle Johansson m hj         Hjortens SK                  31:16          
   15          Lukas Kvist par           61 Hässleby SOK                 31:53          
   15          Sandro Bylund par            Hässleby SOK                 31:53          
   17          Isak Hultberg m hj        73 SOK Viljan                   36:19          



D16  (3)       4860 m                      

    1          Sofie Svensson            93 Vimmerby OK                  45:51          
    2          Emilia Andersson          94 Vimmerby OK                  55:54          
    3          Frida Danielsson          93 Vimmerby OK                1:02:50          



D14  (6)       3670 m                      

    1          Emelie Andersson          96 Hultsfreds OK                43:21          
    2          Eirin Andersson           96 Vimmerby OK                  45:54          
    3          Kajsa Adolfsson           96 Vimmerby OK                  57:52          
    4          Petra Olejnik             96 SOK Viljan                 1:05:22          
    5          Mikaela Forsberg par         Vimmerby OK                1:30:29          
    6          Rebecka Forsberg par         Vimmerby OK                1:30:37          



D10  (7)       2090 m                      

    1          Emma Billing                 Hultsfreds OK                17:14          
    2          Julia Arvidsson              Vimmerby OK                  18:59          
    3          Moa Erlandsson            99 Vimmerby OK                  19:09          
    4          Clara Gustavsson             Hultsfreds OK                23:47          
    5          Emma Erlandsson              SOK Viljan                   25:37          
    6          Jessica Nytröm par           Målilla OK                   48:46          
    7          Alma Andersson par           Målilla OK                   48:48          



INSKOLNING  (1 2160 m                      

               Albin Will                   Vimmerby OK                  Godk.          
               Erik Örnros                  Hultsfreds OK                Godk.          
               Ida Pettersson               Vimmerby OK                  Godk.          
               Ella Nylander                Hultsfreds OK                Godk.          
               Emma Fahleryd             47 Hultsfreds OK                Godk.          
               Oskar Karlsson            02 Målilla OK                   Godk.          
               Emil Karlsson             00 Målilla OK                   Godk.          
               Anna Hansson                 Hultsfreds OK                Godk.          
               David Lijenrud               Målilla OK                   Godk.          
               Stina Lind                66 SOK Viljan                   Godk.          
               Kalle Johansson              Hultsfreds OK                Godk.          
               Carolin Dahl                 Vimmerby OK                  Godk.          
               Malin Gustavsson             Vimmerby OK                  Godk.          



Bana A  (6)    5230 m                      

    1          Mats Erik Malmberg        78 Vimmerby OK                  45:59          
    2          Åke Arvidsson             49 Hultsfreds OK                46:23          
    3          Jerker Gustavsson            Vimmerby OK                  51:15          
    4          Håkan Andersson           65 Vimmerby OK                1:00:37          
    5          Kenneth Antonsson            Vimmerby OK                1:07:26          
    6          Ann-Sofie Svensson           Hultsfreds OK              1:32:31          



Bana B  (9)    3110 m                      

    1          Johan Billing             68 Målilla OK                   27:46          
    2          Allan Håkansson           33 SOK Viljan                   36:30          
    3          Pelle Skullman            52 Vimmerby OK                  37:48          
    4          Agneta Olivestam             Vimmerby OK                  39:56          
    5          Karina Svensson           61 Vimmerby OK                  42:08          
    6          Marie Svalbring           66 Målilla OK                   50:47          
    7          Bengt-Åke Borgemo         34 SOK Viljan                   57:07          
    8          Arne Edgren               32 SOK Viljan                 1:07:02          

               Kristina Andersson        68 Vimmerby OK               Ej godk.          



Bana C  (6)    2700 m                      

    1          Carola Billling              Hultsfreds OK                22:18          
    2          Niklas Nilsson               SOK Viljan                   25:18          
    3          Anne Lie Nylander            Hultsfreds OK                29:44          
    3          Malin Örnros                 Hultsfreds OK                29:44          
    5          Ulrika Segerlund             SOK Viljan                   31:51          
    6          Annette Brååheden         59 Målilla OK                   32:25