SOK Viljans resultat våren 2000

Fr.o.m. i år redovisas de bästa resultaten i alla åldersklasser.

Klass Plac Namn
Pan-natten 3/3
D 12 1 Kristin Boman
D 14 3 Josefine Carlsson
H 14 6 Tobias Gunnarsson
D 16 1 Karin Boman
H 16 7 Henric Carlsson
  9 George Gerdin
  12 Daniel Gunnarsson
D 18 6 Anna Magnusson
H 18 6 Erik Lennartsson
D 20 2 Marie Boman
D 21 1 Anna Svensson
  Maria Eklund
H 35 2 Lennart Knutsson
H 45 2 Göran Svenson
  5 Stefan Carlsson
     
Pan-mixen budkavle 4/3
DH 12 1 SOK Viljan/OK Älme (Kristin Boman, Stina Lord, Erik Liljeqvist)
DH 14 5 SOK Viljan (Henrik Olsson, Josefine Carlsson, Tobias Gunnarsson)
DH 16 4 SOK Viljan lag 1 (George Gerdin, Karin Boman, Henric Carlsson)
     
Pan-sprinten 5/3
D 12 1 Kristin Boman
  8 Stina Lord
D 14 3 Josefine Carlsson
H 14 9 Tobias Gunnarsson
D 16 1 Karin Boman
H 16 1 Henric Carlsson
  4 Daniel Gunnarsson
  12 Fredrik Rosenqvist
H 18 4 Erik Lennartsson
D 21 L 4 Maria Eklund
  6 Anna Svensson
H 21 2 Sten Gunnarsson
D 35 4 Eva Lord
H 35 2 Lennart Knutsson
H 45 1 Göran Svenson
     
Återgå till sidans topp.
     
OK Orion klassisk, elit 18/3
D 12 2 Kristin Boman
H 14 8 Henrik Olsson
H 16 6 George Gerdin
H 18 1 Anders Möller
  3 Ludvig Jutterdal
D 18 E 13 Anna Magnusson
D 20 E 6 Marie Boman
D 21 E 6 Anna Svensson
H 21 L 2 Tony Lövdahl
     
Ronnebykavlen 19/3
H 16 12 SOK Viljan (George Gerdin, Martin Svenson, Fredrik Rosenqvist)
D 21 9 SOK Viljan lag 1 (Anna Svensson, Marie Boman, Maria Eklund)
     
IF Rigor, Kungsbacka, landslagstest 1 april
H 20 E 41 Erik Lennartsson
     
OK Skogsfalken, klassisk, elit 1 april
D 10 4 Lisa Olheden
H 10 1 John Sjösäter
D 12 4 Kristin Boman
  10 Stina Lord
D 14 1 Josefine Carlsson
H 14 5 Henrik Olsson
H 14 L 4 Jonas Lord
D 16 10 Karin Boman
H 16 3 Henric Carlsson
  11 Daniel Gunnarsson
  13 Fredrik Rosenqvist
D 18 E 5 Anna Magnusson
H 18 7 Ludvig Jutterdal
D 20 E 2 Marie Boman
D 21 E 1 Maria Eklund
H 21 L 2 Andreas Nilsson
  3 Våge Rindstig
D 35 2 Eva Lord
H 40 5 Stefan Olheden
     
OK Skogsfalken, klassisk 2 april
D 10 1 Lisa Olheden
H 10 3 John Sjösäter
D 12 1 Kristin Boman
  4 Stina Lord
D 14 1 Josefine Carlsson
H 14 12 Tobias Gunnarsson
H 16 2 Henric Carlsson
  7 Fredrik Rosenqvist
  11 George Gerdin
  13 Daniel Gunnarsson
D 20 1 Marie Boman
D 21 L 2 Anna Svensson
D 35 3 Eva Lord
H 40 6 Stefan Olheden
H 45 1 Göran Svenson
     
Återgå till sidans topp.
     
Halmstad OK SSM 8/4
D 14 3 Josefine Carlsson
H 14 5 Henrik Olsson
  27 Tobias Gunnarsson
D 16 9 Karin Boman
H 16 18 Henric Carlsson
  31 George Gerdin
  33 Fredrik Rosenqvist
  38 Daniel Gunnarsson
D 18 13 Anna Magnusson
H 18 4 Erik Lennartsson
D 20 12 Marie Boman
D 21 11 Maria Eklund
  13 Anna Svensson
D 12 (ej SSM) 1 Kristin Boman
H 17-20 (ej SSM) 4 Ludvig Jutterdal
     
Torsås OK klassisk 8/4
H 10 1 John Sjösäter
H 21 L 7 Andreas Nilsson
D 50 4 Annika Andersson
H 65 2 Allan Håkansson
     
Målilla OK klassisk 9/4
H 12 L 1 Daniel Adolfsson
H 14 1 Martin Svenson
D21 L 1 Maria Eklund
  3 Anna Svensson
H 21 L 3 Våge Rindstig
H21 4 Sten Gunnarsson
D 35 2 Eva Lord
H 40 3 Stefan Olheden
H 45 4 Lennart Kalén
D 50 5 Eva-Britt Johansson
H 50 5 Hans Svenson
H 55 3 Jan-Erik Nilsson
D 70 2 Sonja Svenson
     
SSM ungdomsbudkavle 9/4
  6 Småland lag 2 (Josefine Carlsson)
  8 Småland lag 3 (Henric Carlsson, Karin Boman)
  10 Småland lag 4 (Henrik Olsson)
  32 Småland lag 14 (Daniel Gunnarsson)
  33 Småland lag 12 (George Gerdin)
  35 Mixat lag (Kristin Boman)
  36 Småland lag 13 (Tobias Gunnarsson, Fredrik Rosenqvist)
     
Halmstad OK, kort, elit 9/4
D 20 E 5 Marie Boman
H 17-20 2 Ludvig Jutterdal
     
FK Göingarna, klassisk, J-cup 15/4
H 18 E 2 Erik Lennartsson
D20 E 26 Marie Boman
     
Nybro OK, klassisk, AH-cup 15/4 
D 10 4 Lisa Olheden
H 10 9 John Sjösäter
D 12 8 Stina Lord
  9 Kristin Boman
  13 Annica Olsson
H 12 L 4 Daniel Adolfsson
D 14 12 Josefine Carlsson
H 14 5 Henrik Olsson
  6 Martin Svenson
H 16 2 Daniel Gunnarsson
  4 Henric Carlsson
  9 George Gerdin
  12 Fredrik Rosenqvist
D 18 7 Ida Andersson
D 21 1 Maria Eklund
H35 M 3 Tomas Petersson
  5 Johannes Bygdéus
H 40 4 Stefan Olheden
H 45 1 Stefan Carlsson
H 55 4 Jan-Erik Nilsson
H 60 4 Göran Gabrielsson
     
FK Göingarna, kort, 16/4
H 18 7 Erik Lennartsson
D 20 6 Marie Boman
     
Nybro OK, klassisk, elit, 16/4
H 10 6 Pontus Gunnarsson
D 12 3 Kristin Boman
D 14 2 Josefine Carlsson
H 14 1 Henrik Olsson
  3 Martin Svenson
  12 Tobias Gunnarsson
H 16 1 Henric Carlsson
  3 Daniel Gunnarsson
  5 Fredrik Rosenqvist
D 18 E 7 Ida Andersson
D 21 E 3 Anna Svensson
  4 Maria Eklund
H 45 2 Göran Svenson
  5 Stefan Carlsson
H 55 2 Jan-Erik Nilsson
D 75 2 Sonja Svenson
     
Återgå till sidans topp.
     
7-mannakavlen Härlöv 20-21/4
H 16 7 SOK Viljan lag 1 (Daniel Gunnarsson, Henrik Olsson, Henric Carlsson)
  16 SOK Viljan lag 2 (Fredrik Rosenqvist, Martin Svenson, George Gerdin)
Damer 10 SOK Viljan lag 1 (Maria Eklund, Marie Boman, Karin Boman, Anna Svensson)
  31 SOK Viljan lag 2 (Anna Magnusson, Petra ?, Ida Andersson, Charlotte Dillström)
Herrar   SOK Viljan (Erik Lennartsson, Ola Lövgren, Våge Rindstig, Melker Pettersson, Göran Svenson, Jonas Jensen-Tornehed, Bo Söderqvist)
     
Gårdsby, IK klassisk 22/4 
H 18 1 Erik Lennartsson
H 21 L 3 Andreas Nilsson
  9 Bo Söderqvist
D 21 3 Charlotte Dillström
H 45 4 Stefan Bergh
H 65 4 Bengt-Åke Borgemo
     
FK Åsen, klassisk, elit 22/4
D 12 1 Kristin Boman
D 16 3 Karin Boman
D 21E 9 Maria Eklund
  11 Anna Svensson
     
IK Vista, klassisk, AH-cup 23/4
D 12 1 Kristin Boman
  14 Annica Olsson
D 14 1 Josefine Carlsson
H 14 2 Henrik Olsson
  14 Martin Svenson
D 16 4 Karin Boman
H 16 6 Daniel Gunnarsson
  7 Henric Carlsson
  9 Fredrik Rosenqvist
  11 George Gerdin
D 18 7 Anna Magnusson
H 20 2 Erik Lennartsson
H 21 2 Sten Gunnarsson
H 45 2 Göran Svenson
     
Pan, Kristianstad, kort 23/4
D 21 7 Maria Eklund
  9 Anna Svensson
     
Pan, Kristianstad, klassisk, elit 24/4
D 20 E 4 Marie Boman
     
OK Berget natt 26/4
H 21 1 Erik Lennartsson
     
Per & Kersti Cup, AH-cup 29/4
D 12 4 Kristin Boman
  17 Stina Lord
D 14 4 Josefine Carlsson
H 14 19 Henrik Olsson
H 16 13 George Gerdin
     
Per & Kersti Cup, budkavle 30/4
HD 12 18 SOK Viljan (Kristin Boman, Linnéa Lennartsson, Annica Olsson, Stina Lord)
H 14 3 SOK Viljan (Henrik Olsson, Josefine Carlsson, Martin Svenson)
     
Norrhult SOK, klassisk 30/4
D 75 2 Sonja Svenson
     
10-mila 29-30/4
Ungd 7 SOK Viljan (Daniel Gunnarsson, Fredrik Rosenqvist, Karin Boman, Henric Carlsson)
Dam 61 SOK Viljan
Herr 142 SOK Viljan
     
Annebergs GIF, kort 1/5
D 12 1 Kristin Boman
D 16 3 Karin Boman
H 16 1 Henric Carlsson
H 21 7 Erik Lennartsson
     
OK Älme, klassisk 6/5
H 14 7 Henrik Olsson
     
SOK Aneby, kort 6/5
D 14 5 Josefine Carlsson
H 16 3 Fredrik Rosenqvist
     
Moss OK, Norge, kort 6/5
H 18 2 Erik Lennartsson
     
Markaryds FK, klassisk 7/5
H 14 11 Henrik Olsson
     
Återgå till sidans topp.
     
Ålems OK, klassisk 7/5
Inskolning 5 Jakob Bergsten
  7 Anton Lord
  9 Emma Brenander
  16 Sofia Brenander
  19 Filip Olsson
H 10 2 Pontus Gunnarsson
D 12 1 Stina Lord
  3 Linnéa Lennartsson
  4 Annica Olsson
H 12 Daniel Adolfsson
  7 Viktor Zander
H 14 4 Tobias Gunnarsson
  5 Martin Svenson
  9 Jonas Lord
D 16 2 Josefine Carlsson
H 16 2 Fredrik Rosenqvist
  5 George Gerdin
  7 Mattias Olsson
D 18 2 Ida Andersson
H 18 1 Henric Carlsson
  3 Daniel Gunnarsson
D 21L 1 Anna Svensson
  2 Maria Eklund
H 21L 2 Våge Rindstig
  3 Andreas Nilsson
  4 Tony Lövdahl
  5 Lennart Knutsson
H 21 M 3 Tomas Petersson
D 35 1 Eva Lord
H 40 1 Stefan Olheden
H 45 1 Stefan Carlsson
  2 Leif Carlsson
H 55 1 Jan-Erik Nilsson
  4 Tom Lindström
H 65 2 Allan Håkansson
D 70 3 Sonja Svenson
Ö 1 4 Henny Gerdin
  5 Therese Kjellin
Ö 2 1 Kristin Boman
Ö 4 3 David Zander
  4 Åke Zander
Ö 5 3 Bernt Johansson
     
KFUM Örebro, kort, elit 13/5
D 12 1 Kristin Boman
  10 Stina Lord
D 14 1 Josefine Carlsson
H 14 16 Martin Svenson
D 18E 22 Ida Andersson
H 18E 9 Henric Carlsson
D 21E 18 Anna Svensson
D 35 10 Eva Lord
H 45 6 Göran Svenson
  9 Stefan Carlsson
     
Hagaby GoIF,klassisk, elit 14/5
D 12 9 Kristin Boman
  22 Stina Lord
D 14 10 Josefine Carlsson
H 14 9 Martin Svenson
H 16 2 Henric Carlsson
  18 George Gerdin
  22 Fredrik Rosenqvist
D 21E 15 Anna Svensson
D 35 9 Eva Lord
H 45 3 Göran Svenson
     
Sundsvall lång-SM, prolog 20/5
H 20 22 Erik Lennartsson
     
Sundsvall lång-SM 21/5
H 20 38 Erik Lennartsson
     
Sundsvall j-cup 21/5 (ingående i lång-SM)
H 18 11 Erik Lennartsson
     
Vännäs OK, klassisk, j-cup 2/6
H 18E 2 Erik Lennartsson
     
OK Nolaskogsarna, klassisk, j-cup 4/6
H 18E 22 Erik Lennartsson
     
Andrarums IF, junior-VM-test, kort 24/6
H 20 19 Erik Lennartsson
     
Andrarums IF, junior-VM-test, klassisk 25/6
H 20 10  Erik Lennartsson
     
Återgå till resultatsidan.