SOK Viljans resultat våren 2001

Direkt till senaste resultat.

Klass Plac Namn
Pan-Kristianstad natt 2/3
D 14 1 Kristin Boman
  2 Stina Lord
  3 Josefine Carlsson
H 14 7 Henrik Olsson
H 16 1 George Gerdin
  2 Fredrik Rosenqvist
  8 Martin Svenson
D 18 3 Karin Boman
H 18 3 Henric Carlsson
  4 Daniel Gunnarsson
D 20 4 Anna Magnusson
H 20 1 Erik Lennartsson
D 21 1 Anna Svensson
  2 Maria Rindstig
H 21 18 Bo Söderqvist
  20 Lennart Knutsson
H 45 2 Göran Svenson
 
Pan-mixen budkavlen 3/3
HD 14 1 SOK Viljan (Kristin Boman, Josefine Carlsson, Stina Lord, Henrik Olsson)
HD 16 2 SOK Viljan (Fredrik Rosenqvist, Martin Svenson, George Gerdin)
D 21 6 SOK Viljan (Anna Svensson, Karin Boman, Maria Rindstig)
H 21 21 SOK Viljan lag 1 (Erik Lennartsson, Bo Söderqvist, Lennart Knutsson, Henric Carlsson)
Prop 1 SOK Viljan lag 2 (Göran Svenson, Stefan Carlsson, Leif Carlsson)
  6 SOK Viljan lag 1 (Jonas Jensen-Tornehed, Anna Magnusson, Tobias Gunnarsson)
     
Pan-sprinten, klassisk, 4/3
U 4 1 Jonas Lord
D 14 1 Kristin Boman
  3 Josefine Carlsson
H 14 3 Henrik Olsson
H 16 4 Fredrik Rosenqvist
D 18 L 13 Karin Boman
H 18 L 4 Henric Carlsson
  10 Daniel Gunnarsson
D 20 L 7 Anna Magnusson
H 20 L 3 Erik Lennartsson
D 21 L 3 Maria Rindstig
  6 Anna Svensson
H 21 5 Ola Lövgren
H 45 1 Göran Svenson
     
Åter till sidans topp
 
Kalmar OK, klassisk 11/3
D 14 2 Josefine Carlsson
  5 Kristin Boman
  7 Stina Lord
H 14 4 Henrik Olsson
H 16 1 George Gerdin
  2 Fredrik Rosenqvist
  9 Tobias Gunnarsson
H 18 1 Henric Carlsson
D 20 1 Karin Boman
  3 Anna Magnusson
D 21L 4 Maria Rindstig
  10 Anna Svensson
  12 Anna Lernå
H 21L 8 Ove Lernå
  10 Melker Pettersson
  13 Michael Hertin
  14 Lennart Knutsson
H 45 1 Göran Svenson
  4 Leif Carlsson
  5 Stefan Carlsson
D 65 1 Sonja Svenson
H 65 4 Bengt-Åke Borgemo
     
Ronneby OK, kort 24/3
H 12 8 John Sjösäter
D 14 3 Josefine Carlsson
  9 Stina Lord
H 16 3 Fredrik Rosenqvist
  10 George Gerdin
H 18E 1 Henric Carlsson
D 20E 1 Anna Magnusson
H 20E 1 Erik Lennartsson
D 21E 2 Anna Svensson
H 45 2 Göran Svenson
H 50 4 Hans Svenson
     
Ronneby OK, budkavle, 25/3
D 16 7 SOK Viljan (Kristin Boman, Stina Lord, Josefine Carlsson)
H 16 1 SOK Viljan (Fredrik Rosenqvist, Martin Svenson, George Gerdin)
D 21 2 SOK Viljan lag 1 (Anna Lernå, Anna Svensson, Maria Rindstig)
  14 SOK Viljan lag 2 (Ida Andersson, Anna Magnusson, Karin Boman)
H 21 18 SOK Viljan lag 2 (Michael Hertin, Daniel Gunnarsson, Andreas Nilsson, Henric Carlsson)
H 135 1 SOK Viljan (Leif Carlsson, Göran Svenson, Lennart Knutsson)
     
Nybro OK, klassisk 7/4 med Silva Junior Cup
H 10 7 David Svenson
H 12 9 John Sjösäter
D 14 1 Josefine Carlsson
  2 Kristin Boman
H 14 1 Henrik Olsson
H 16 13 Tobias Gunnarsson
D 18E 8 Karin Boman
H 18E 8 Henric Carlsson
H 20E 5 Erik Lennartsson
D 21E 11 Anna Svensson
  19 Maria Rindstig
H 21L 8 Sten Gunnarsson
H 45 5 Leif Carlsson
H 55 4 Jan-Erik Nilsson
  5 Tom Lindström
H 70 4 Rune Lord
     
Nybro OK, kort 8/4 med Silva Junior Cup 8
H 12 2 John Sjösäter
D 14 1 Josefine Carlsson
  8 Kristin Boman
H 16 5 George Gerdin
  10 Fredrik Rosenqvist
  13 Martin Svenson
D 18E 26 Karin Boman
H 18E 3 Henric Carlsson
H 18 12 Daniel Gunnarsson
H 20E 1 Erik Lennartsson
D 21E 7 Maria Rindstig
  17 Anna Svensson
H 21 5 Ola Lövgren
H 40 2 Ove Lernå
H 45 3 Leif Carlsson
D 70 2 Sonja Svenson
     
7-mannakavlen FK Vittus 12-13/4
H 16 3 SOK Viljan lag 1 (Henrik Olsson, Fredrik Rosenqvist, George Gerdin)
  9 SOK Viljan lag 2 (Tobias Gunnarsson, Josefine Carlsson, Martin Svenson)
D 21 22 SOK Viljan (Anna Svensson, Karin Boman, Marie Boman, Maria Rindstig)
H 135 4 SOK Viljan (Leif Carlsson, Göran Svenson, Sten Gunnarsson)
     
Åter till sidans topp
     
OK Orion, klassisk/elitserien 15/4
H 10 8 David Svenson
H 12 3 John Sjösäter
D 14 1 Josefine Carlsson
H 14 5 Henrik Olsson
H 16 9 Fredrik Rosenqvist
H 18E 7 Henric Carlsson
  14 Daniel Gunnarsson
H 18 2 Ludvig Jutterdal
D 21E 13 Anna Svensson
  28 Maria Rindstig
H 55 3 Jan-Erik Nilsson
     
Jönköpings OK, klassisk, AH-cup 16/4 
D 14 1 Josefine Carlsson
  19 Stina Lord
H 14 5 Henrik Olsson
H 16 2 Fredrik Rosenqvist
  10 George Gerdin
  18 Tobias Gunnarsson
  20 Mattias Olsson
H 18 5 Henric Carlsson
H 21L 12 Bo Söderqvist
  15 Sten Gunnarsson
H 45 5 Göran Svenson
D 50 7 Annika Andersson
     
OK Orion, kort/elitserien 16/4
H 12 3 John Sjösäter
H 18E 4 Daniel Gunnarsson
D 21E2 13 Anna Svensson
H 40 1 Ove Lernå
H 45 3 Stefan Olheden
Ö 2 5 Lisa Olheden
  6 Mariann Henriksen
     
Målilla OK, natt 20/4
H 16 1 Martin Svenson
  3 Tobias Gunnarsson
D 21L 1 Maria Rindstig
H 21L 2 Våge Rindstig
  6 Ove Lernå
  12 Tony Lövdahl
H 21 2 Ola Lövgren
H 45 1 Göran Svenson
  2 Lennart Kalén
H 65 2 Allan Håkansson
     
Lunds OK, SSM klassisk 21/4
D 14 2 Josefine Carlsson
  23 Kristin Boman
  30 Stina Lord
H 14 10 Henrik Olsson
H 16 9 George Gerdin
  25 Fredrik Rosenqvist
H 18 6 Henric Carlsson
  18 Daniel Gunnarsson
     
Emmaboda Verda OK,klassisk 21/4
D 20 1 Marie Boman
     
Kexholms SK, klassisk 22/4
H 10 7 David Svenson
H 16 5 Martin Svenson
  10 Tobias Gunnarsson
  11 Jonas Lord
D 21 L 1 Maria Rindstig
H 21 2 Ola Lövgren
H 40 1 Ove Lernå
  5 Jerry Svensson
H 45 1 Göran Svenson
  2 Stefan Olheden
  4 Stefan Bergh
D 50 5 Annika Andersson
H 55 4 Tom Lindström
H 65 4 Allan Håkansson
H 70 1 Rune Lord
Ö 2 3 Linnéa Nilsson
     
Lunds OK, SSM budkavle 22/4
HD 16 2 Småland lag 2 (Josefine Carlsson)
  7 Småland lag 4 (George Gerdin)
  12 Småland lag 10 (Fredrik Rosenqvist)
  13 Småland lag 7 (Henrik Olsson)
  27 Småland lag 12 (Kristin Boman)
     
Lunds OK, kort 22/4
H 18E 2 Henric Carlsson
  9 Daniel Gunnarsson
     
10-mila Strängnäs 28-29/4 
Ungd 123 SOK Viljan lag 2
Dam 78 SOK Viljan
  240 Kalmar/Viljan/Nybro
Herr 85 SOK Viljan lag 1
  284 SOK Viljan lag 2
     
Boxholms OK, elitserien, J-cup 1/5
D 14 3 Josefine Carlsson
  10 Kristin Boman
H 14 8 Henrik Olsson
D 18E 16 Karin Boman
H 18E 6 Henric Carlsson
H 18L 16 Daniel Gunnarsson
H 18 1 Ludvig Jutterdal
D21E2 5 Anna Svensson
H 40 1 Ove Lernå
     
OK Ilves, Estland 3-dagars etapp 1 4/5
D 18 16 Karin Boman
H 18 1 Henric Carlsson
     
OK Njudung, klassisk AH-cup (kort HD 18-21) 5/5 
U2 10 Jakob Bergsten
  32 Pontus Gunnarsson
H 10 12 David Svenson
  16 Anton Lord
H 12 8 John Sjösäter
D 14 2 Josefine Carlsson
  6 Kristin Boman
  24 Stina Lord
H 14 5 Henrik Olsson
H 16 13 Fredrik Rosenqvist
H 18 12 Ludvig Jutterdal
D 21 3 Maria Rindstig
H 21 18 Bo Söderqvist
  22 Daniel Gunnarsson
H 40 1 Ove Lernå
H 55 2 Jan-Erik Nilsson
H 55M 2 Bernt Johansson
H 65 4 Göran Gabrielsson
  5 Allan Håkansson
H 70 4 Rune Lord
D 75 2 Sonja Svenson
     
OK Ilves, Estland 3-dagars, etapp 2 5/5
D 18 7 Karin Boman
H 18 3 Henric Carlsson
     
Eksjö SOK, klassisk, elit 6/5
D 14 2 Josefine Carlsson
  3 Kristin Boman
H 18E 9 Daniel Gunnarsson
D 21E 2 Anna Svensson
  5 Anna Lernå
H 21E 7 Tony Lövdahl
H 40 3 Ove Lernå
H 45 3 Göran Svenson
     
OK Ilves, Estland 3-dagars, sammanlagt 4-6/5
D 18 8 Karin Boman
H 18 1 Henric Carlsson
     
Hagaby GoIF, kort, elit 12/5 
H 21E 28 Jan Johansson
     
KFUM Örebro OK, klassisk 13/5
H 21E 26 Jan Johansson
     
Sundsvalls OK, klassisk, elitserien och NOM-test, 19/5
D 14 2 Josefine Carlsson
D 20E 44 KarinBoman
H 20E 13 Henric Carlsson
  38 Erik Lennartsson
D 21E 31 Anna Svensson
     
Njurunda OK, kort, elitserien och NOM-test, 20/5
D 14 1 Josefine Carlsson
D 20E 31 Karin Boman
H 20E 31 Henric Carlsson
  52 Erik Lennartsson
D 21E2 9 Anna Svensson
     
Rehns BK, klassisk, elit 24/5
H 18E 11 Henric Carlsson
H 20E 8 Erik Lennartsson
D 20 2 Anna Magnusson
D 21E 27 Anna Svensson
H 21L1 16 Våge Rindstig
H 21 8 Ola Lövgren
H 16 19 Fredrik Rosenqvist
     
Rehns BK, kort, elit 25/5
H 16 11 Fredrik Rosenqvist
D 18E 30 Karin Boman
H 18E 1 Henric Carlsson
H 20E 33 Erik Lennartsson
D 20 2 Anna Magnusson
D 21E 31 Maria Rindstig
  32 Anna Svensson
H 21-1 18 Jan Johansson
D 50 12 Annika Andersson
     
Hälsingekavlen, Ljusdal 26/5
D 17 22 SOK Viljan/OK Orion
H 17 28 SOK Viljan
     
Ljusdals OK, klassisk, elit 27/5
H 16 23 Fredrik Rosenqvist
H 18E 3 Henric Carlsson
D 21E 25 Anna Svensson
H 21L3 13 Lennart Knutsson
  20 Bo Söderqvist
  25 Våge Rindstig
H 21 12 Ola Lövgren
  19 Jonas Jensen-Tornehed
     
Jukolakavlen, Finland 16-17/6
Damer 54 SOK Viljan
Herrar 127 SOK Viljan
     
Falköping JVM-test, kort 23/6
H 20 36 Henric Carlsson
     
Falköping JVM-test, klassisk 24/6
H 20 34 Henric Carlsson
     
Idre SK fjäll-OL etapp 1 26/6
H 14-1 40 Henrik Olsson
H 16-1 17 Martin Svenson
  57 Tobias Gunnarsson
  59 Jonas Lord
H 45 6 Göran Svenson
     
Idre SK fjäll-OL, kort, etapp 2 27/6
H 16-1 11 Fredrik Rosenqvist
  28 Martin Svenson
  35 George Gerdin
  41 Tobias Gunnarsson
  64 Jonas Lord
H 45 4 Göran Svenson
     
Idre SK fjäll-OL etapp 3 28/6
H 14-1 13 Henrik Olsson
H 16-1 30 Tobias Gunnarsson
  32 Martin Svenson
  41 Jonas Lord
H 45 2 Göran Svenson
     
Idre SK fjäll-OL 3-dagars sammanlagt 26-28/6
H 16-1 22 Martin Svenson
  41 Tobias Gunnarsson
  53 Jonas Lord
H 45 3 Göran Svenson
   
Åter till sidans topp
     
Återgå till resultatsidan