SOK Viljans resultat våren 2002


Direkt till senaste resultat.

Klass Plac Namn
     
Pan-Kristianstad natt 1/3
D 14 1 Kristin Boman
H 16 5 Tobias Gunnarsson
D 18 1 Karin Boman
H 18 1 Henric Carlsson
  7 Fredrik Rosenqvist
  11 Daniel Gunnarsson
D 20 1 Ida Andersson
  2 Anna Magnusson
H 20 1 Erik Lennartsson
H 21 19 Tony Lövdahl
  20 Thord Hultberg
H 40 1 Ove Lernå
H 50 1 Göran Svenson
     
Pan-Kristianstad budkavle 2/3
DH 16 4 SOK Viljan (Henrik Olsson, Kristin Boman, Tobias Gunnarsson)
Damer 11 SOK Viljan/OK Denseln (Josefine Carlsson, Ida Andersson, Cecilia Frohm)
Herrar 11 SOK Viljan lag 1 (Thord Hultberg, Fredrik Rosenqvist, Henric Carlsson, Erik Lennartsson)
  22 SOK Viljan/OK Denseln/GoIF Tjalve (Daniel Gunnarsson, Christian Enberg, Christoffer Sundström, Tony Lövdahl) 
D 105/ H 150 1 SOK Viljan (Ove Lernå, Ethel Boman, Göran Svenson)
     
Pan-Kristianstad klassisk 3/3
D 14 1 Kristin Boman
D 16 2 Josefine Carlsson
H 16 10 Tobias Gunnarsson
  12 Henrik Olsson
H 18 1 Henric Carlsson
  8 Daniel Gunnarsson
  12 Fredrik Rosenqvist
D 20 3 Anna Magnusson
  7 Ida Andersson
H 20 3 Erik Lennartsson
H 21 L 19 Thord Hultberg
H 21 1 Tony Lövdahl
H 40 1 Ove Lernå
D 45 5 Ethel Boman
H 50 1 Göran Svenson
     
OK Orion, klassisk elit 16/3 
H 12 1 John Sjösäter
5 David Svenson
D 14 1 Kristin Boman
  5 Stina Lord
D 16 1 Josefine Carlsson
H 16 9 Martin Svenson
D 18 E 5 Karin Boman
H 18 E 1 Daniel Gunnarsson
  7 Fredrik Rosenqvist
H 20 E 1 Erik Lennartsson
H 21 6 Stefan Lennartsson
D 45 2 Ethel Boman
H 50 1 Göran Svenson
H 55 5 Roland Nilsson
H 65 4 Allan Håkansson
D 75 1 Sonja Svenson
Ö 5 3 Annica Gabrielsson
     
Ronneby OK budkavle 17/3
HD 12 4 SOK Viljan (John Sjösäter, David Svenson, Lisa Olheden)
D 16 5 SOK Viljan (Kristin Boman, Stina Lord, Josefine Carlsson)
H 16 14 SOK Viljan (Martin Svenson, Jonas Lord, Tobias Gunnarsson)
H 21 10 SOK Viljan lag 1 (Erik Lennartsson, Våge Rindstig, Tony Lövdahl, Henric Carlsson)
     
Spring Cup Danmark, natt 22/3
H 17-20 E 3 Erik Lennartsson
H 21 A 27 Bo Söderqvist
     
Spring Cup Danmark, klassisk 23/3 
H 18 E 35 Fredrik Rosenqvist
H 20 E 22 Erik Lennartsson
H 21 A 46 Bo Söderqvist
     
Sydsvenska 7-mannakavlen Växjö 28-29/3
H 16 9 SOK Viljan
Herrar 22 SOK Viljan lag 1
  43 SOK Viljan lag 2
D 135 5 SOK Viljan
H 135 8 SOK Viljan
H 180 4 SOK Viljan
     
Till sidans topp
     
OK Skogsfalken, klassisk 30/3
D 12 5 Lisa Olheden
H 12 1 John Sjösäter
D 16 1 Josefine Carlsson
H 16 12 Martin Svenson
H 18 L 1 Henric Carlsson
  3 Daniel Gunnarsson
H 40 1 Ove Lernå
H 50 1 Göran Svenson
Ö 7 1 Marie Boman
     
OK Skogsfalken, kort 31/3 
H 12 2 John Sjösäter
H 16 12 Tobias Gunnarsson
H 18 5 Daniel Gunnarsson
D 20 7 Anna Magnusson
H 40 1 Ove Lernå
H 45 2 Stefan Olheden
     
Lång-SM prolog, sprint, 6/4
D 20 103 Karin Boman
H 20 12 Daniel Gunnarsson
  21 Henric Carlsson
  50 Erik Lennartsson
  144 Fredrik Rosenqvist
     
Lång-SM 7/4
H 20 26 Henric Carlsson
     
Ålems OK, klassisk 7/4
H 12 1 John Sjösäter
  5 Pontus Gunnarsson
  6 David Svenson
D 14 2 Stina Lord
D 16 1 Josefine Carlsson
H 16 4 Martin Svenson
  5 Henrik Olsson
D 20 1 Anna Magnusson
H 21L 3 Ove Lernå
  5 Thord Hultberg
  7 Våge Rindstig
  9 Ola Lövgren
H 21 1 Sten Gunnarsson
H 35 1 Michael Hertin
D 45 3 Britt-Marie Carlsson
H 45 2 Leif Carlsson
  3 Stefan Olheden
H 50 3 Hans Svenson
H 55 2 Jan-Erik Nilsson
  5 Tom Lindström
H 65 5 Allan Håkansson
H 70 5 Rune Lord
U 2 1 Jakob Bergsten
  8 Anton Lord
Ö 6 2 Stefan Petersson
Ö 7 1 Kristin Boman
Ö 9 2 Fredrik Sturek
     
Nybro OK, kort 13/4
H 12 2 John Sjösäter
D 14 1 Kristin Boman
D 16 2 Josefine Carlsson
H 16 1 Martin Svenson
D 20 2 Ida Andersson
H 21 12 Thord Hultberg
  18 Ola Lövgren
  31 Melker Pettersson
H 40 1 Ove Lernå
  2 Lennart Knutsson
H 45 2 Stefan Olheden
H 50 1 Göran Svenson
D 75 2 Sonja Svenson
Ö 2 1 Andreas Agnesson
     
Stångenäs AIS J-cup, kort 13/4 
H 18 E 10 Henric Carlsson
  30 Daniel Gunnarsson
  43 Fredrik Rosenqvist
H 18 35 George Gerdin
H 20 E 13 Erik Lennartsson
     
Nybro OK, klassisk 14/4
H 10 8 Jakob Bergsten
H 12 7 John Sjösäter
  29 David Svenson
  30 Pontus Gunnarsson
D 14 1 Kristin Boman
D 16 5 Josefine Carlsson
H 16 12 Henrik Olsson
  14 Martin Svenson
  35 Tobias Gunnarsson
  36 Jonas Lord
H 21 L 19 Ola Lövgren
  22 Thord Hultberg
H 40 1 Ove Lernå
H 45 2 Stefan Olheden
H 50 2 Göran Svenson
H 55 5 Jan-Erik Nilsson
U 2 11 Therese Kjellin
  25 Anton Lord
  26 David Ådvall
Ö 1 1 Linnéa Nilsson
Ö 5 3 Mariann Henriksen
 
Stångenäs AIS J-cup, klassisk 14/4
H 18 E 3 Henric Carlsson
  26 Fredrik Rosenqvist
H 18 33 George Gerdin
     
Stigmännen-Karlshamn SSM, elitserien, klassisk 20/4
D 14 17 Stina Lord
D 16 3 Josefine Carlsson
H 16 7 Henrik Olsson
  8 Martin Svenson
H 18 E 2 Henric Carlsson
  13 Fredrik Rosenqvist
  15 Daniel Gunnarsson
Ej SSM-klasser:
H 12 1 John Sjösäter
H 16 5 Tobias Gunnarsson
H 40 5 Lennart Knutsson
H 45 3 Stefan Olheden
H 50 1 Göran Svenson
     
Stigmännen-Karlshamn, SSM budkavle 21/4
HD 16 2 Småland lag 2 (Josefine Carlsson, Kristin Boman)
  12 Småland lag 9 (Stina Lord)
     
Stigmännen-Karlshamn, elitserien (kort för elitkl, klassisk för övr) 21/4
H 18 E 14 Daniel Gunnarsson
  28 Fredrik Rosenqvist
H 40 3 Stefan Olheden
D 45 5 Britt-Marie Carlsson
Ö 2 2 Lisa Olheden
     
IFK Linköping, klassisk 21/4
     
H 40 1 Ove Lernå
     
OK Stigen, klassisk 27/4
H 10 9 Jakob Bergsten
H 12 3 John Sjösäter
D 14 13 Kristin Boman
  21 Stina Lord
     
10-milakavlen 27-28/4
Ungd 45 SOK Viljan
Herr C:a 170 SOK Viljan lag 1
    SOK Viljan lag 2
     
Alvesta SOK, klassisk 1/5
H 12 13 David Svenson
D 14 1 Kristin Boman
H 16 9 Martin Svenson
H 21 L 4 Thord Hultberg
H 40 1 Ove Lernå
H 50 1 Göran Svenson
  4 Hans Svenson
     
Natt-SM, Norberg 3/5
H 18 17 Henric Carlsson
H 20 22 Erik Lennartsson
     
Markaryds FK, klassisk 4/5
H 12 7 John Sjösäter
Ö 6 3 Mariann Henriksen
     
OK Älme, klassisk 5/5
D 16 1 Josefine Carlsson
D 14 4 Kristin Boman
  6 Stina Lord
H 18 3 Fredrik Rosenqvist
U3 D 1 Lisa Olheden
H 16 7 Henrik Olsson
H 12 7 John Sjösäter
D 45 4 Ethel Boman
     
OK Tisaren, klassisk 9/5
D 14 4 Kristin Boman
D 16 1 Josefine Carlsson
H 16 8 Henrik Olsson
  18 Martin Svenson
H 18 L 2 Henric Carlsson
  11 Fredrik Rosenqvist
H 20 L 4 Erik Lennartsson
H 40 4 Ove Lernå
  5 Lennart Knutsson
H 50 5 Göran Svenson
     
OK Tisaren, kort 10/5
D 14 3 Kristin Boman
D 16 1 Josefine Carlsson
H 16 7 Henrik Olsson
  19 Martin Svenson
D 18 18 Karin Boman
H 18 1 Henric Carlsson
  4 Fredrik Rosenqvist
H 20 2 Erik Lennartsson
H 40 6 Lennart Knutsson
     
Årsunda IF, klassisk J-cup 11/5
H 18 E 4 Henric Carlsson
  32 Fredrik Rosenqvist
H 18 L 24 George Gerdin
H 20 E 19 Erik Lennartsson
     
KFUM Örebro OK, klassisk 11/5
D 14 15 Kristin Boman
  20 Stina Lord
D 16 6 Josefine Carlsson
H 21 E 28 Thord Hultberg
H 40 5 Ove Lernå
H 50 4 Göran Svenson
     
Hagaby GoIF,klassisk 12/5
D 14 8 Kristin Boman
  16 Stina Lord
D 16 5 Josefine Carlsson
H 16 17 Martin Svenson
  23 Henrik Olsson
H 18 E 1 Henric Carlsson
  14 Fredrik Rosenqvist
  20 George Gerdin
H 21 L 10 Thord Hultberg
H 40 2 Ove Lernå
  5 Lennart Knutsson
H 45 7 Stefan Carlsson
     
Jukola, Finland 15-16/6
Herrar 262 SOK Viljan/Nybro OK
     
Åhus junior-VM test, kort 19/6
H 20 10 Henric Carlsson
     
Kristianstad junior-VM test, klassisk 20/6
H 20 12 Henric Carlsson
     
OK Dacke, kort 29/6
H 12 2 John Sjösäter
H 21 7 Henric Carlsson
     
OK Dacke, klassisk 30/6 
H 12 1 John Sjösäter
D 16 1 Josefine Carlsson
H 18 L 1 Henric Carlsson
H 55 1 Jan-Erik Nilsson
H 65 1 Allan Håkansson
D 75 2 Sonja Svenson
     
Till sidans topp
     
Tillbaka till resultatsidan