140528 Ungdomsserien Sprint

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Systems www.hektor.se Utskriftsdatum: 2014-05-28 19:20:47



Klass:   D10    Bana: 1400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 11.36 Emma Rindstig SOK Viljan
2 13.32 Klara Hultberg SOK Viljan
3 14.47 Alice Gunnarsson Mhj SOK Viljan
4 18.01 Vendela Sturek SOK Viljan
5 24.05 Karin Knutsson Mhj Målilla OK
EjG Minea Snickars Vimmerby OK
 

Klass:   D12    Bana: 1700 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 10.49 Stina Lind SOK Viljan
2 12.00 Elin Johansson SOK Viljan
3 15.10 Klara Wärnsberg Målilla OK
4 15.35 Linnea Borg SOK Viljan
5 16.15 Amelia Rosenlund Målilla Ok
6 23.15 Ebba Petersson Målilla OK
EjG Elin Rindstig SOK Viljan
 

Klass:   D14    Bana: 1900 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 16.15 Elisabeth Mikkelsen SOK Viljan
 

Klass:   D16    Bana: 2500 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 19.18 Emma Erlandsson SOK Viljan
 

Klass:   H10    Bana: 1400 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 10.04 Theo Lövdahl SOK Viljan
2 10.57 Gustav Eveborn SOK Viljan
3 12.36 Kalle Johansson Hultsfreds OK
4 15.14 Victor Jonsson SOK Viljan
5 15.27 Linus Hansson Mhj. SOK Viljan
6 19.30 Lukas Bergfors SOK Viljan
7 21.31 Alfred Gabrielsson SOK Viljan
8 23.48 Emil Kreutner SOK Viljan
9 27.33 Casper Svensson SOK Viljan
10 32.35 Gottfrid Gustavsson SOK Viljan
EjG Viggo Petersson SOK Viljan
 

Klass:   H12    Bana: 1700 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 11.21 Oskar Karlsson Målilla OK
2 11.57 Axel Eveborn SOK Viljan
3 12.12 Olle Erlandsson Viljan
4 13.33 Hugo Rosenlund Målilla OK
5 14.23 Johan Hansson SOK Viljan
6 14.26 Oskar Snickars Vimmerby OK
7 20.25 Gustav Åberg SOK Viljan
8 41.25 Pelle Johansson Hultsfreds OK
 

Klass:   H14    Bana: 1900 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 12.53 Jonathan Petersson SOK Viljan
2 13.18 Isak Hulberg SOK Viljan
EjG Isac Jonsson SOK Viljan
 

Klass:   H16    Bana: 2500 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 13.40 Benjamin Sturek SOK Viljan
2 14.36 Pontus Erlandsson SOK Viljan
3 19.43 Filip Johansson SOK Viljan
 

Klass:   INSKOLNING    Bana: 1200 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
Godk Amalia Erlandsson SOK Viljan
Godk Emrik Eveborn SOK Viljan
Godk Noa Snickars Vimmerby OK
Godk Sofia Maass SOK Vilja
Godk Ida Hansson SOK Viljan
Godk Tilda Petersson SOK Viljan
Godk Linnea Borg SOK Viljan
Godk Ellen Maass SOK Viljan
Godk Axel Johansson SOK Viljan
Godk Filip Hultberg SOK Viljan
Godk Lucas Svensson SOK Viljan
 

Klass:   Ö1    Bana: 2500 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 12.11 Oskar Lind Eksjö SOK
2 13.40 Tord Hultberg SOK Viljan
3 14.37 Daniel Axelsson Målilla OK
4 15.54 Gunnar Karlsson Målilla Ok
5 16.45 Magnus Petersson SOK Viljan
6 17.05 Linus Karlsson Målilla OK
7 25.00 Peter Rosenlund Målilla OK
8 28.41 Fredrik Karlsson Målilla OK
9 35.38 AnneMarie Robertsson Målilla OK
 

Klass:   Ö2    Bana: 1700 m
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 15.31 Martina Sturek SOK Viljan
2 18.43 Louise Axelsson Målilla OK
3 19.50 Anette Wärnsberg Målilla OK
4 20.50 Maria Knutsson Målilla OK