Resultat – Ungdomsserien 2019-05-09

2019-05-09
Inskolning (5 / 5) Tid Efter
1. Inez Löfqvist med hjälp SOK Viljan 23:59
  1:30 (1:30) 2:21 (3:51) 6:02 (9:53) 2:08 (12:01) 4:28 (16:29) 3:41 (20:10)
  2:52 (23:02) 0:57 (23:59)
2. Maximilan Karlsson med hjälp Målilla OK 28:20 +4:21
  1:56 (1:56) 3:00 (4:56) 5:27 (10:23) 3:03 (13:26) 4:57 (18:23) 5:28 (23:51)
  2:48 (26:39) 1:41 (28:20)
3. Frida Johansson Målilla OK 29:49 +5:50
  1:55 (1:55) 3:02 (4:57) 6:20 (11:17) 3:22 (14:39) 6:36 (21:15) 4:11 (25:26)
  2:50 (28:16) 1:33 (29:49)
4. Tobias Lönn Målilla OK 38:43 +14:44
  8:33 (8:33) 2:54 (11:27) 6:45 (18:12) 4:05 (22:17) 5:58 (28:15) 5:30 (33:45)
  3:32 (37:17) 1:26 (38:43)
5. Oscar Svensson SOK Viljan 46:42 +22:43
  1:48 (1:48) 4:56 (6:44) 19:28 (26:12) 2:51 (29:03) 7:21 (36:24) 5:53 (42:17)
  3:41 (45:58) 0:44 (46:42)
H10 (3 / 3) Tid Efter
1. Wille Wahlström med hjälp SOK Viljan 27:42
  1:32 (1:32) 2:04 (3:36) 4:33 (8:09) 2:20 (10:29) 4:34 (15:03) 5:53 (20:56)
  2:36 (23:32) 3:27 (26:59) 0:43 (27:42)
2. Oscar Vasstring med hjälp Målilla OK 44:07 +16:25
  1:57 (1:57) 4:05 (6:02) 6:22 (12:24) 3:29 (15:53) 6:31 (22:24) 11:53 (34:17)
  3:18 (37:35) 5:11 (42:46) 1:21 (44:07)
3. Isak Landström med hjälp Hultsfreds OK 53:28 +25:46
  1:56 (1:56) 5:54 (7:50) 8:03 (15:53) 4:28 (20:21) 9:11 (29:32) 9:15 (38:47)
  8:33 (47:20) 4:52 (52:12) 1:16 (53:28)
H12 (3 / 3) Tid Efter
1. VilgotTyrberg SOK Viljan 27:19
  5:50 (5:50) 2:13 (8:03) 1:08 (9:11) 2:15 (11:26) 1:52 (13:18) 1:56 (15:14)
  5:29 (20:43) 2:28 (23:11) 1:16 (24:27) 1:04 (25:31) 1:15 (26:46) 0:33 (27:19)
2. Hugo Assargård Hultsfreds OK 56:20 +29:01
  11:57 (11:57) 8:49 (20:46) 2:01 (22:47) 3:37 (26:24) 4:27 (30:51) 4:39 (35:30)
  9:15 (44:45) 4:47 (49:32) 2:04 (51:36) 2:52 (54:28) 1:22 (55:50) 0:30 (56:20)
  Emrik Eveborn SOK Viljan Felst.
  3:35 (3:35) – (–) – (17:56) 4:56 (22:52) 5:47 (28:39) – (–)
  – (–) – (45:59) – (–) – (–) – (–) – (51:03)
H14 (6 / 6) Tid Efter
1. Emil Kreutner SOK Viljan 30:18
  1:51 (1:51) 1:42 (3:33) 6:19 (9:52) 1:12 (11:04) 7:35 (18:39) 2:31 (21:10)
  3:57 (25:07) 1:54 (27:01) 0:59 (28:00) 1:04 (29:04) 0:49 (29:53) 0:25 (30:18)
2. Hamed Ahmadi med hjälp Hultsfreds OK 42:31 +12:13
  2:38 (2:38) 2:09 (4:47) 8:49 (13:36) 1:27 (15:03) 8:50 (23:53) 3:27 (27:20)
  7:47 (35:07) 3:12 (38:19) 1:15 (39:34) 1:17 (40:51) 1:07 (41:58) 0:33 (42:31)
3. Alfred Tyrberg SOK Viljan 46:18 +16:00
  2:02 (2:02) 1:49 (3:51) 6:34 (10:25) 1:03 (11:28) 19:55 (31:23) 2:42 (34:05)
  5:56 (40:01) 2:26 (42:27) 1:15 (43:42) 1:11 (44:53) 0:56 (45:49) 0:29 (46:18)
4. Casper Svensson SOK Viljan 51:16 +20:58
  4:43 (4:43) 2:32 (7:15) 9:25 (16:40) 1:33 (18:13) 13:18 (31:31) 3:10 (34:41)
  9:02 (43:43) 2:57 (46:40) 1:12 (47:52) 1:42 (49:34) 1:02 (50:36) 0:40 (51:16)
  Linus Hanssson SOK Viljan Felst.
  2:42 (2:42) 2:31 (5:13) 10:55 (16:08) 1:21 (17:29) 15:06 (32:35) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (41:55) 0:58 (42:53) 0:42 (43:35)
  Walter Löfqvist SOK Viljan Felst.
  2:15 (2:15) 2:40 (4:55) 7:00 (11:55) 1:05 (13:00) – (–) – (–)
  – (–) – (27:42) 1:25 (29:07) 1:13 (30:20) 1:20 (31:40) 0:36 (32:16)
H16 (7 / 7) Tid Efter
1. Gustav Eveborn SOK Viljan 33:58
  3:06 (3:06) 1:37 (4:43) 3:02 (7:45) 2:21 (10:06) 2:00 (12:06) 4:02 (16:08)
  0:50 (16:58) 2:33 (19:31) 4:08 (23:39) 1:59 (25:38) 4:00 (29:38) 1:44 (31:22)
  0:58 (32:20) 1:12 (33:32) 0:26 (33:58)
2. Theo Lövdahl SOK Viljan 34:10 +0:12
  3:08 (3:08) 2:37 (5:45) 3:09 (8:54) 2:20 (11:14) 2:09 (13:23) 4:37 (18:00)
  0:53 (18:53) 2:00 (20:53) 3:52 (24:45) 1:51 (26:36) 3:16 (29:52) 1:48 (31:40)
  0:56 (32:36) 1:12 (33:48) 0:22 (34:10)
3. Johan Hansson SOK Viljan 37:09 +3:11
  3:11 (3:11) 2:21 (5:32) 3:57 (9:29) 2:23 (11:52) 1:53 (13:45) 4:30 (18:15)
  0:56 (19:11) 2:10 (21:21) 4:46 (26:07) 1:45 (27:52) 3:56 (31:48) 2:17 (34:05)
  0:58 (35:03) 1:43 (36:46) 0:23 (37:09)
4. William Elfstrand SOK Viljan 37:45 +3:47
  3:30 (3:30) 1:50 (5:20) 3:57 (9:17) 3:26 (12:43) 2:21 (15:04) 6:16 (21:20)
  0:58 (22:18) 2:11 (24:29) 3:51 (28:20) 1:51 (30:11) 3:15 (33:26) 1:48 (35:14)
  0:56 (36:10) 1:10 (37:20) 0:25 (37:45)
5. Olle Erlandsson SOK Viljan 37:51 +3:53
  3:34 (3:34) 1:51 (5:25) 3:33 (8:58) 2:24 (11:22) 2:41 (14:03) 4:47 (18:50)
  0:58 (19:48) 2:28 (22:16) 4:37 (26:53) 2:15 (29:08) 3:56 (33:04) 1:57 (35:01)
  1:01 (36:02) 1:22 (37:24) 0:27 (37:51)
6. Emil Wahlström SOK Viljan 46:51 +12:53
  3:49 (3:49) 3:04 (6:53) 3:26 (10:19) 2:32 (12:51) 2:29 (15:20) 7:10 (22:30)
  1:01 (23:31) 6:30 (30:01) 5:17 (35:18) 2:18 (37:36) 4:12 (41:48) 2:16 (44:04)
  1:00 (45:04) 1:22 (46:26) 0:25 (46:51)
7. Niklas Hillström Vimmerby OK 54:57 +20:59
  3:40 (3:40) 5:08 (8:48) 3:46 (12:34) 3:21 (15:55) 2:23 (18:18) 6:12 (24:30)
  1:08 (25:38) 2:36 (28:14) 7:02 (35:16) 3:14 (38:30) 10:33 (49:03) 2:24 (51:27)
  1:07 (52:34) 1:56 (54:30) 0:27 (54:57)
A (5 / 5) Tid Efter
1. Tord Hultberg SOK Viljan 34:56
  0:45 (0:45) 2:09 (2:54) 1:17 (4:11) 3:10 (7:21) 2:09 (9:30) 3:39 (13:09)
  3:27 (16:36) 1:45 (18:21) 0:46 (19:07) 2:45 (21:52) 5:52 (27:44) 1:24 (29:08)
  2:55 (32:03) 0:59 (33:02) 0:43 (33:45) 0:46 (34:31) 0:25 (34:56)
2. Pontus Erlandsson SOK Viljan 39:33 +4:37
  0:40 (0:40) 5:12 (5:52) 1:26 (7:18) 3:04 (10:22) 2:08 (12:30) 4:09 (16:39)
  3:52 (20:31) 1:58 (22:29) 0:59 (23:28) 2:46 (26:14) 5:29 (31:43) 1:31 (33:14)
  3:24 (36:38) 0:59 (37:37) 0:44 (38:21) 0:45 (39:06) 0:27 (39:33)
3. Elin Rindstig SOK Viljan 41:24 +6:28
  0:52 (0:52) 2:36 (3:28) 1:57 (5:25) 3:17 (8:42) 2:29 (11:11) 4:55 (16:06)
  3:51 (19:57) 2:03 (22:00) 1:02 (23:02) 3:25 (26:27) 6:45 (33:12) 1:44 (34:56)
  3:26 (38:22) 1:00 (39:22) 0:50 (40:12) 0:47 (40:59) 0:25 (41:24)
4. Urban Billing Hultsfreds OK 41:49 +6:53
  0:56 (0:56) 3:12 (4:08) 1:56 (6:04) 3:25 (9:29) 2:25 (11:54) 4:39 (16:33)
  3:53 (20:26) 2:07 (22:33) 0:55 (23:28) 3:04 (26:32) 7:01 (33:33) 1:45 (35:18)
  3:28 (38:46) 1:00 (39:46) 0:46 (40:32) 0:47 (41:19) 0:30 (41:49)
5. Lennart Kalén SOK Viljan 56:14 +21:18
  0:57 (0:57) 3:00 (3:57) 2:08 (6:05) 3:43 (9:48) 2:38 (12:26) 9:11 (21:37)
  7:40 (29:17) 2:27 (31:44) 1:04 (32:48) 3:27 (36:15) 8:18 (44:33) 2:50 (47:23)
  4:23 (51:46) 1:08 (52:54) 0:57 (53:51) 1:47 (55:38) 0:36 (56:14)
B (5 / 7) Tid Efter
1. Magnus Tyrberg SOK Viljan 39:17
  3:43 (3:43) 1:49 (5:32) 3:29 (9:01) 2:34 (11:35) 7:01 (18:36) 5:38 (24:14)
  0:55 (25:09) 2:33 (27:42) 4:20 (32:02) 2:07 (34:09) 2:58 (37:07) 0:52 (37:59)
  0:52 (38:51) 0:26 (39:17)
2. Johan Eveborn SOK Viljan 42:31 +3:14
  3:47 (3:47) 2:00 (5:47) 3:39 (9:26) 3:18 (12:44) 5:47 (18:31) 3:54 (22:25)
  1:00 (23:25) 5:13 (28:38) 4:59 (33:37) 2:47 (36:24) 3:25 (39:49) 1:06 (40:55)
  0:58 (41:53) 0:38 (42:31)
3. Göran Svenson SOK Viljan 43:03 +3:46
  4:15 (4:15) 2:33 (6:48) 3:41 (10:29) 2:48 (13:17) 12:44 (26:01) 1:04 (27:05)
  2:37 (29:42) 4:50 (34:32) 2:03 (36:35) 3:53 (40:28) 0:53 (41:21) 1:01 (42:22)
  0:41 (43:03)
4. Anna Svensson SOK Viljan 43:39 +4:22
  4:52 (4:52) 2:03 (6:55) 4:14 (11:09) 3:15 (14:24) 6:09 (20:33) 4:33 (25:06)
  1:12 (26:18) 3:04 (29:22) 5:23 (34:45) 2:11 (36:56) 3:41 (40:37) 1:14 (41:51)
  1:03 (42:54) 0:45 (43:39)
5. Carola Billing Hultsfreds OK 55:47 +16:30
  5:04 (5:04) 3:20 (8:24) 4:38 (13:02) 5:26 (18:28) 7:37 (26:05) 4:36 (30:41)
  1:13 (31:54) 4:36 (36:30) 6:22 (42:52) 2:50 (45:42) 6:46 (52:28) 1:18 (53:46)
  1:11 (54:57) 0:50 (55:47)
C (5 / 5) Tid Efter
1. Daniel Axelsson Målilla OK 31:06
  4:10 (4:10) 4:11 (8:21) 4:48 (13:09) 1:00 (14:09) 7:01 (21:10) 3:01 (24:11)
  4:17 (28:28) 0:57 (29:25) 1:08 (30:33) 0:33 (31:06)
2. Torbjön Svensson Vimmerby OK 37:06 +6:00
  5:43 (5:43) 3:13 (8:56) 5:33 (14:29) 1:26 (15:55) 9:45 (25:40) 4:03 (29:43)
  4:15 (33:58) 1:04 (35:02) 1:09 (36:11) 0:55 (37:06)
3. Martina Sturek SOK Viljan 41:35 +10:29
  4:56 (4:56) 11:06 (16:02) 6:00 (22:02) 1:12 (23:14) 7:24 (30:38) 3:55 (34:33)
  4:24 (38:57) 0:59 (39:56) 1:05 (41:01) 0:34 (41:35)
4. Patrik Wahlström SOK Viljan 44:43 +13:37
  3:59 (3:59) 10:41 (14:40) 6:14 (20:54) 1:16 (22:10) 8:59 (31:09) 3:24 (34:33)
  7:37 (42:10) 1:14 (43:24) 0:54 (44:18) 0:25 (44:43)
5. Ingemar Lennartsson SOK Viljan 48:22 +17:16
  6:16 (6:16) 10:21 (16:37) 6:07 (22:44) 1:32 (24:16) 10:32 (34:48) 3:23 (38:11)
  5:09 (43:20) 2:13 (45:33) 1:48 (47:21) 1:01 (48:22)
D10 (4 / 4) Tid Efter
1. Ester Löfqvist SOK Viljan 21:58
  1:08 (1:08) 1:44 (2:52) 3:30 (6:22) 1:44 (8:06) 3:48 (11:54) 3:26 (15:20)
  2:15 (17:35) 3:44 (21:19) 0:39 (21:58)
2. AlmaTräff Målilla OK 25:19 +3:21
  1:00 (1:00) 1:38 (2:38) 3:31 (6:09) 1:16 (7:25) 7:55 (15:20) 3:53 (19:13)
  1:42 (20:55) 3:51 (24:46) 0:33 (25:19)
3. Alma Träff med hjälp Målilla OK 28:44 +6:46
  1:19 (1:19) 2:25 (3:44) 3:58 (7:42) 1:55 (9:37) 6:02 (15:39) 5:07 (20:46)
  3:22 (24:08) 3:31 (27:39) 1:05 (28:44)
4. Nellie Larsson med hjälp Målilla OK 29:24 +7:26
  1:34 (1:34) 2:33 (4:07) 4:35 (8:42) 2:08 (10:50) 4:53 (15:43) 5:26 (21:09)
  3:15 (24:24) 4:02 (28:26) 0:58 (29:24)
D12 (4 / 4) Tid Efter
1. Stina Svensson Vimmerby OK 34:36
  4:56 (4:56) 3:00 (7:56) 1:47 (9:43) 3:02 (12:45) 2:39 (15:24) 3:18 (18:42)
  6:26 (25:08) 4:26 (29:34) 1:33 (31:07) 1:19 (32:26) 1:32 (33:58) 0:38 (34:36)
2. Ida Axelsson SOK Viljan 37:51 +3:15
  4:02 (4:02) 2:56 (6:58) 1:35 (8:33) 3:22 (11:55) 7:45 (19:40) 2:10 (21:50)
  8:35 (30:25) 3:13 (33:38) 1:29 (35:07) 1:14 (36:21) 0:58 (37:19) 0:32 (37:51)
3. Ida Landström med hjälp Hultsfreds OK 1:12:38 +38:02
  6:18 (6:18) 8:34 (14:52) 3:47 (18:39) 6:29 (25:08) 6:01 (31:09) 6:10 (37:19)
  13:27 (50:46) 8:28 (59:14) 4:38 (1:03:52) 4:29 (1:08:21) 2:56 (1:11:17) 1:21 (1:12:38)
  Alva Johansson Målilla OK Utg.
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
D14 (1 / 1) Tid Efter
1. Klara Hultberg SOK Viljan 47:07
  7:11 (7:11) 2:30 (9:41) 7:57 (17:38) 1:26 (19:04) 12:31 (31:35) 2:36 (34:11)
  6:07 (40:18) 2:30 (42:48) 1:38 (44:26) 0:59 (45:25) 1:10 (46:35) 0:32 (47:07)
D16 (3 / 3) Tid Efter
1. Emma Rindstig SOK Viljan 41:56
2. Vendela Sturek SOK Viljan 44:40 +2:44
  3:36 (3:36) 3:40 (7:16) 4:12 (11:28) 3:23 (14:51) 2:50 (17:41) 5:23 (23:04)
  0:58 (24:02) 2:25 (26:27) 6:38 (33:05) 2:01 (35:06) 4:31 (39:37) 2:05 (41:42)
  1:07 (42:49) 1:24 (44:13) 0:27 (44:40)
3. Stina Lind SOK Viljan 57:12 +15:16
  5:07 (5:07) 2:24 (7:31) 4:17 (11:48) 3:16 (15:04) 3:55 (18:59) 6:03 (25:02)
  1:15 (26:17) 9:43 (36:00) 6:30 (42:30) 2:47 (45:17) 5:54 (51:11) 2:41 (53:52)
  1:07 (54:59) 1:33 (56:32) 0:40 (57:12)
Inskolning med vagn (1 / 1) Tid Efter
1. Emma Billing Hultsfreds OK 31:10
  2:24 (2:24) 3:14 (5:38) 9:26 (15:04) 7:45 (22:49) 4:23 (27:12) 2:01 (29:13)
  1:10 (30:23) 0:47 (31:10)

Skapad av MeOS 3.2 U1.491: 2019-05-09 22:48:26