Ungdomsserien sprint 110519

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2011-05-19 20:25:40


Klass:   H16    Bana: 5
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 17.00 Robin Emanuelsson Mållila OK
2 17.27 Ricky Segerlund SOK Viljan
3 17.30 Oskar Lind SOK Viljan
4 22.16 Oskar Eklund Målilla OK
5 23.30 Robert Billing Hultsfreds OK
23.30 Johan Nilsson Hultsfreds OK
 

Klass:   D16    Bana: 5


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 17.29 Hanna Östenberg Hultsfreds OK
2 19.40 Emelie Andersson Hultsfreds OK
3 20.42 Eirin Andersson Vimmerby OK
4 25.25 Petra Olejnik SOK Viljan

Klass:   H14    Bana: 4


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 22.23 Filip Johansson SOK Viljan
2 23.21 Pontus Erlandsson SOK Viljan
3 27.51 Alfred Liljenrud Målilla OK

Klass:   D14    Bana: 4


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 24.38 Emma Erlandsson SOK Viljan
2 37.54 Mikaela Alette SOK Viljan

Klass:   H12    Bana: 3


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 11.19 Benjamin Sturek SOK Viljan
2 13.07 Anton Olivestam Vimmerby OK
3 14.33 Filip Andersson Hultsfreds OK
4 29.13 Emil Karlsson Målilla OK

Klass:   D12    Bana: 3

Plac Sluttid Löpare Klubb
1 13.10 Clara Gustafsson Hultsfreds OK
2 13.57 Julia Arvidsson Vimmerby OK
3 14.43 Emma Billing Hultsfreds OK
4 15.12 Wilma Olausson Målilla OK
5 16.15 Moa Erlandsson Vimmerby OK

Klass:   H10    Bana: 2

Plac Sluttid Löpare Klubb
1 6.11 Jonathan Pettersson SOK Viljan
2 7.36 Pelle Johansson Hultsfreds OK
3 8.44 Oskar Karlsson Målilla OK
4 9.03 Axel Eveborn SOK Viljan
5 9.26 Johan Hansson SOK Viljan
6 9.35 Gustav Olausson Målilla OK
7 9.42 Olle Erlandsson SOK Viljan
8 11.21 William Gustafsson Hultsfreds OK
9 12.37 Petter Eriksen SOK Viljan
10 14.40 Erik Erlandsson Vimmerby OK
11 16.13 Gustav Nilsson Vimmerby

Klass:   D10    Bana: 2

Plac Sluttid Löpare Klubb
1 6.37 Elin Johansson SOK Viljan  
1 7.59 Ella Nylander Hultsfreds OK
2 10.09 Elin Rindstig SOK Viljan
3 11.20 Daniela Stenfeldt SOK Viljan
4 12.11 Elisabet Mikkelsen SOK Viljan
5 13.28 Stina Lind SOK Viljan
6 14.21 Alma Andersson Målilla OK
7 25.46 Tuva Lövdahl SOK Viljan
Klass:   INSK    Bana: 2
Plac Sluttid Löpare Klubb
Godkänd Allis Nilsson Vimmerby OK
Godkänd Gottfrid Gustafsson SOK Viljan
Godkänd Linus Hansson SOK Viljan
Godkänd Emrik Eveborn SOK Viljan
Godkänd Amalia Erlandsson SOK Viljan
Godkänd Gustav Eveborn SOK Viljan
Godkänd Theo Lövdahl SOK Viljan
Godkänd Markus Stefeldt SOK Viljan
Godkänd Linus Wilander Hultsfreds OK
Godkänd Kalle Johansson Hultsfreds OK
Godkänd Simon Tuvesson Hultsfreds OK
Godkänd Arvid Andersson Målilla OK
Godkänd Alfred Andersson Målilla OK
Godkänd Vendela Sturek SOK Viljan
Godkänd Hanna Elfstrand SOK Viljan
Godkänd Klara Hultberg SOK Viljan
Godkänd Emma Rindstig SOK Viljan
Godkänd Emil Wahlström SOK Viljan
Godkänd Tilde Eriksson SOK Viljan
Godkänd Erik Jonsson SOK Viljan
Godkänd Emil Kreutner SOK Viljan
  Godkänd William Elfstrand SOK Viljan  

Klass:   A    Bana: 1

Plac Sluttid Löpare Klubb
1 15.25 John Sjösäter Eksjö SOK
2 15.53 Erik Lennartsson SOK Viljan
3 17.57 Urban Billing Hultsfreds OK
4 19.01 Gunnar Karlsson Målilla OK
5 19.22 Andreas Ainemo Hultsfreds OK
6 19.27 Stefan Carlsson SOK Viljan
7 19.38 Josef Svalbring Målilla OK
8 19.40 Johan Eveborn SOK Viljan
9 19.50 Anders Nilsson Vimmerby OK
10 21.50 Anders Tuvesson Hultsfreds OK
11 21.54 Roland Nilsson SOK Viljan
12 22.00 Leif Carlsson SOK Viljan
13 22.49 Håkan Andersson Vimmerby OK
14 23.09 Agneta Olivestam Vimmerby OK
15 23.12 Carola Billing Hultsfreds OK
16 23.29 Henric Karlsson Hultsfreds OK
17 27.09 Tomas Petersson SOK Viljan
18 27.51 Marie Svalbring Målilla OK
19 27.52 Karl-Erik Pettersson SOK Viljan
20 29.03 Allan Håkansson SOK Viljan
21 29.10 Niklas Nilsson SOK Viljan
22 30.08 Ann-Sofie Svensson Hultsfreds OK
23 30.32 Gunilla Sävenstrand Hultsfreds OK
24 35.01 Annelie Nylander Hultsfreds OK
25 35.45 Bengt-Åke Borgemo SOK Viljan
26 36.35 Pia Erlandsson SOK Viljan
27 36.48 Ulla Nilsson SOK Viljan
28 43.08 Mikael Andersson Målilla OK
29 44.34 Anne-Marie Robertsson Målilla OK
30 47.05 Anna-Lena Karlson Målilla OK